Stopiņu ambulance

UZMANĪBU!

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, ambulatorie pakalpojumi ( t.sk. akūto pacientu pieņemšana, procedūras un analīzes) tiek sniegti TIKAI PĒC IEPRIEKŠĒJA PIERAKSTA.

Fizioterapeits baltā uzsvārcī sēž uz krēsla.

Stopiņu ambulancē iedzīvotāji var saņemt fizioterapeita pakalpojumus

Fizioterapeits ir ārstniecības persona – funkcionālais speciālists, kurš ārstē - rehabilitē pacientus pēc slimībām, traumām vai operācijām.

Mūsu fizioterapeits Valērija Valuha 2023.gadā ieguvusi profesionālā bakalaura grādu veselības aprūpes un fizioterapeita kvalifikācijā Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmijā.

Fizioterapeits piedāvā konsultācijas pieaugušajiem un bērniem no 10.gadu vecuma, veic ārstniecisko vingrošanu muguras sāpju mazināšanai, ka arī ārstniecisko masāžu, kinezioloģisko teipošanu un zīdaiņu masāžu.

Fizioterapijas nodarbības uzlabo fizisko veselību, normalizē muskulatūras tonusu un palielina muskuļu spēku, veido simetrisku stāju. Fizioterapeits sastāda vingrojumu kompleksu pēcoperācijas periodā, pēc traumām, rehabilitācijas periodā vai atgriežoties sportā pēc lielāka pārtraukuma.

Ārstnieciskā vingrošana ietver:

 • Vingrojumus dziļās muskulatūras nostiprināšanai,
 • Līdzsvara un koordinācijas vingrojumus,
 • Vingrojumus, kas palielina locītavu kustības amplitūdu.
Sāls istaba ar sāls pārklājumu uz sienām un grīdas, priekšplāna bērnu rotaļlietas

Ambulancē darbojas Sāls istaba

Sāls istabas pārklājums ar sāli nodrošina antibakteriālu un antialerģisku vidi. Sāls istabas neatņemama sastāvdaļa ir haloģenerātors, tas nodrošina vienmērīgu sāls aerosola plūsmu visa seansa laikā. Sāls joni labvēlīgi iedarbojas uz elpceļu gļotādu, to mitrinot, nomierinot un attīrot, iznīcinot uz gļotādas esošos mikroorganismus – baktērijas un sēnītes. Uzlabojas vielmaiņa, stabilizējas nervu sistēmas darbība.

Sāls terapija ir nozīmīga:

 • Saaukstēšanās slimību profilaksei,
 • Klepus simptomu mazināšanai,
 • Imūnās sistēmas stiprināšanai,
 • Bronhiālās astmas profilaksei,
 • Nervu sistēmas relaksācijai.

Sāls terapija ir dabīga un efektīva dziedināšanas metode, kas lieliski piemērota bērniem un pieaugušajiem. Seansa laiks ir 40 min., bērniem līdz 7 gadu vecumam 30 min. (ieteicams kursa veidā sakot no 7-10 reizēm). Pirms sāls istabas apmeklējuma Jums izsniegs bahilas un higiēnisko cepurīti.

Katrs gadījums ir individuāls, tāpēc pirms sāls istabas apmeklējuma ieteicams konsultēties ar ārstu, lai noteiktu tieši Jums nepieciešamo apmeklējuma daudzumu, izvērtējot kontrindikācijas.

Fizioterapeits veic masāžu pacientam

Stopiņu ambulancē iedzīvotāji var saņemt jaunus pakalpojumus

Novada iedzīvotājiem ir iespēja saņemt ginekologa konsultāciju un veikt vēdera iekšējo orgānu un vairogdziedzera ultrasonogrāfijas izmeklējumus.

Sadarbības partneru logo

Noslēdzas ģimeņu ārstu prakšu atbalsta projekts

2021.gada 18. maijā noslēdzas ERAF fonda projekts Nr.9.3.2.0/19/A/118 “Ģimeņu ārstu prakšu uzlabošana Stopiņu novadā”, kas uzlabo četras Stopiņu novada ģimenes ārstu prakses, kas padara ārstu darbību daudz kvalitatīvāku.

Veikti remontdarbi Sauriešu ģimenes ārsta praksē, iepirkts inventārs un medicīnas ierīces Upesleju doktorātā. Ulbrokas Ambulances divu ģimenes ārstu prakšu labiekārtošanai iegādāts inventārs un medicīnas ierīces, kā arī datortehnika un mēbeles.

Piesaistītie ES projekta līdzekļi mērķēti uz to, lai sekmētu kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, jo īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru.

Šī projekta sadarbības partneri - SIA Ivetas Vīksnes ģimenes ārsta prakse un aģentūra Stopiņu Ulbrokas Ambulance. Kopējais projekta finansējums ir EUR 26 729.09, no tiem ERAF fonda līdzekļi EUR 22 719.73, kā arī finanšu resursi no valsts budžeta EUR 2 405.61. Privātais līdzfinansējums sastāda 6 % jeb EUR 1 603.75.

ES fonda projektu logo

Stopiņu novada ģimeņu ārstu praksēs uzlabos infrastruktūru

Vairākās Stopiņu novada ģimenes ārstu praksēs jau sākušies uzlabojumi, ko paredz 2019.gada oktobrī noslēgtais līgums starp Stopiņu novada pašvaldību un Centrālo finanšu līguma aģentūru. Četrās ģimenes ārstu praksēs tiks īstenots ES fonda projekts Nr.9.3.2.0/19/A/118 “Ģimeņu ārstu prakšu uzlabošana Stopiņu novadā”.
Projekta galvenais mērķis ir sekmēt kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, jo īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru.
Piesaistītie ES projekta līdzekļi ļaus veikt konkrētu iekārtu, mēbeļu, datortehnikas iegādi, kā arī būvniecības darbus, lai pilnveidotu veselības aprūpes infrastruktūru un padarīt vēl kvalitatīvākus aprūpes pakalpojumus.
Lai nodrošinātu ilgtspējību, projekta ietvaros tiks veikta infrastruktūras sakārtošana - paredzēts līdzfinansēt Ulbrokas Ambulances ēkas piebūves darbus, veikt Sauriešu ģimenes ārsta prakses telpu remontdarbus, kā arī apgādāt Upesleju doktorātu ar jaunām medicīnas ierīcēm, mēbelēm un datortehniku.
Šī projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 32 000,00 eiro, tajā skaitā projekta finansiālo kapacitāti nodrošina projekta iesniedzējs –pašvaldība un sadarbības partneri -SIA Ivetas Vīksnes ģimenes ārsta prakse, aģentūra Stopiņu Ulbrokas Ambulance. Plānots, ka projektā paredzētie darbi tiks pabeigti līdz 2020.gada beigām.
Medmās mājas vizītē pie pacienta

Neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukšana

Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta ("ātrā palīdzība") palīdzība jālūdz gadījumos, kad pēkšņi un negaidīti radušies apdraudējumi dzīvībai un veselībai. Piemēram, ja cilvēkam ir samaņas un apziņas traucējumi, straujas un pēkšņas asinsspiediena svārstības, sirdsdarbības traucējumi, elpas trūkums, pēkšņas asas sāpes vēderā. Neatliekamā medicīniskā palīdzības tālrunis 113 Kas noteikti ir jāsaka ātrās palīdzības dispečeram. Secība var mainīties, turklāt arī dispečers pats uzdos jautājumus. Galvenais, atceries, ka atbildes ir jāsniedz skaidras, tas atvieglos mediķu darbu, sniedzot palīdzību.

Jums ir jānosauc:
 • Kur noticis negadījums?
 • Kas noticics?
 • Cik cietušo/saslimušo?
 • Cik vecs ir cietušais/saslimušais?
 • Vai viņš ir pie samaņas? Vai viņš elpo?
 • Kas ir zvanītājs? Kā Tevi sazvanīt?
 • Kur noticis negadījums?
Nekad nepārtrauc sarunu pirmais! Noteikti jāsagaida mediķu brigāde, lai pavadītu ārstus līdz pacientam/cietušajam. Tas taupīs tik dārgās minūtes.
Ārsts baltā virssvārcī

Informācija par slimības pabalstu pieprasīšanu (darbnespējas lapa B).

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) informē, ka arī pēc 1.janvāra, kad ārstniecības personas uzsākušas obligātu e-veselības sistēmas lietošanu, ir nepieciešams iesniegums, lai pieprasītu VSAA slimības vai maternitātes pabalstu. VSAA informāciju par elektroniskajām darbnespējas lapām B var iegūt no E-veselības sistēmas tikai tad, kad ir saņemts personas iesniegums pabalsta piešķiršanai.

Kā rīkoties, ja vēlas saņemt VSAA pabalstu:
 • Kad ārsts e-veselības sistēmā noslēdzis darbnespējas lapu B, noskaidrojiet tās reģistrācijas numuru. Numurs nepieciešams, lai, izmantojot e-iesniegumu, persona norādītu konkrēto lapu, par kuru vēlas pieprasīt pabalstu, ja ir vairākas. Numurs jānorāda obligāti, kad tiek izmantots iesniegums papīra veidā.
 • Iesniedziet iesniegumu VSAA.
Visērtāk ir iesniegumu nosūtīt elektroniski, izmantojot e-pakalpojumu “E-iesniegums VSAA pakalpojumiem”. Ātrākais ceļš – mājaslapas www.vsaa.lv sadaļā „elektroniskie pakalpojumi”, izvēloties ,,E-Iesniegums slimības pabalsta piešķiršanai vai pārrēķināšanai” un nospiežot ikonu „e”.
Ja nav iespējams nosūtīt elektroniski, joprojām tiks pieņemti arī personīgi VSAA klientu apkalpošanas centros vai valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros iesniegtie, kā arī pa pastu nosūtītie iesniegumi.
VSAA vērš uzmanību, ka pabalsta pieprasītājam VSAA iesniegumā jānorāda konta numurs, uz kuru vēlas saņemt maksājumu, jo VSAA var būt reģistrēti vairāki personas konta numuri.
Pabalsts par e-darbnespējas lapu B jāpieprasa 6 mēnešu laikā no pirmās saslimšanas dienas.
Ja persona VSAA pieņemto lēmumu par pabalsta piešķiršanu izvēlas aplūkot internetā, ar to var iepazīties interneta vietnē www.latvija.lv sadaļā „Mana darba vieta”.
Darba devējs e-veselības sistēmā noslēgto darbnespējas lapu redzēs Valsts ieņēmumu dienesta EDS sistēmā. Darbinieks no E-veselības sistēmas var nosūtīt darba devējam informāciju par atvērto un/vai slēgto e-darbnespējas lapu.
Vakcinācijas process

Uzmanību - Vakcinācija !!!

Vakcinācija ir efektīvs infekcijas slimību profilakses līdzeklis. Tā palīdz krasi samazināt saslimstību ar infekcijas slimībām vai pat pilnīgi likvidēt atsevišķas no tām, samazināt bērnu saslimstību, novērst epidēmijas rašanās draudus, ievērojami mazināt sociālos un ekonomiskos zaudējumus, ko izraisa infekcijas slimības.

Vides pieejamība personām ar funkcionāliem traucējumiem

 • Gan Ulbrokā, gan Upeslejās personām ar funkcionāliem traucējumiem ir speciāli iezīmētas autostāvvietas.
 • Pie Upesleju doktorāta ieejas durvīm ir izveidota īpaša uzbrauktuve
 • labierīcības gan Upesleju doktorātā, gan ambulances ēkā Ulbrokā ir speciāli aprīkotas personām ar funkcionāliem traucējumiem
Kā izmantot e-recepti

E-recepte

No 2018. gada 1.janvāra receptes valsts kompensējamo zāļu saņemšanai izraksta elektroniski. E-receptei ir identifikācijas numurs (ID), tas ir unikāls receptes numurs, kas var būt nepieciešams, ja e-receptes zāles pērk nevis pats pacients, bet viņam tās iegādājas cits cilvēks. E-recepte nemaina kompensējamo zāļu iegādes kārtību. Tāpat kā līdz šim, kad receptes tika izrakstītas uz papīra veidlapām (rozā krāsā), arī tagad kompensējamo medikamentu izsniegšana pa daļām ir aizliegta. Izmantojot parasto e-recepti, pacients var iegādāties medikamentus pa daļām vienā vai vairākās aptiekās, jo farmaceits E-veselības sistēmā redzēs atlikušo medikamentu daudzumu. Ja e-recepti nav iespējams izrakstīt tehnisku iemeslu dēļ (piemēram, interneta vai elektrības traucējumu gadījumā), ārsts ir tiesīgs to izrakstīt papīra formā.